Kā nezaudēt motivāciju paveikt iesākto

Šķiet, ka tikai tikko priecājāmies par jauna gada sākumu, kad klāt jau marta vidus! Vēl neesi paveikusi pat trešdaļu no šogada iecerētā? Neraizējies, mēs visi esam tikai cilvēki, un mums visiem reizēm apsīkst dzirkstelīte turpināt iesākto. Neatkarīgi no tā, vai runa ir par nospraustajiem mērķiem darbā, fiziskās formas uzlabošanu vai jebko citu mums svarīgu. Arī man ir vairākas lietas, kuras apsolīju sev, bet vēl neesmu paveikusi. Var jau vainot saules, vitamīnu vai enerģijas trūkumu, bet visticamāk, ka visvairāk trūcis tieši motivācijas. Kā tikt atpakaļ “uz trases” un turpināt iesākto?

 #1 Koncentrējies uz gala rezultātu, ko vēlies sasniegt.

Visbiežāk tas būs vislabākais motivātors. Ideālās figūras attēls uz ledusskapja, vīzija par to, kā varētu izskatīties bankas konta pārskats pēc mēneša…lai vai cik čīzī (aka klišejiski) tas šķistu, ja tas strādā – dari to! Mazāk domājam par to, ko domās citi un tiecamies uz to, kādu dzīvi vēlamies dzīvot MĒS. Visiem tāpat neizpatiksi – nekaunējies no saviem mērķiem un vēlmēm. Tā ir tik liela daļa Tevis!

#2 Nesalīdzini sevi ar citiem

Oj,oj,oj, kā tipiskais 21.gs. cilvēciņš mīl sevi salīdzināt ar citiem. Stundām ilgi Pinterestā pētīt, kā dzīvo citi, kur ceļo, kā izskatās viņu mājas.. ne vienmēr vienīgā šo darbību motivācija ir saņemt iedvesmu dzīvot labāk. Bieži vien to darām ar vēlmi salīdzināt savu dzīvi ar to, kāda tā ir citiem. Aizmirsti! Citu dzīve tikai izskatās perfekta. Tu jau to zināji? Nekas! Es tikai gribēju atgādināt, ka tas ir pilnīgi neiespējami dzīvot perfektu dzīvi. Vismaz tādā stereotipiskā izpratnē kā “māja tīra, bērni paklausīgi, attiecības kaislīgas un mīlošas, ar visiem satieku un visiem patīku, naudas gana, ēdu veselīgi, daudz ceļoju, maz strādāju, esmu atpūtusies”.

#3 Ej ārā! Esi cilvēkos! Elpo, redzi, pieredzi

Bet kā? Nav taču laika/enerģijas/naudas un vēl visa kā. Es ceļos un krītu par un ap teicienu “Jo vairāk dari, jo vairāk vari izdarīt!” Arī man reizēm ir dienas, kad nevari atrast salmiņu pie kā pieķerties, lai tikai izvilktu līdz gulētiešanai. Tici vai nē, vislabāk palīdz iziešana ārā. Pastaigāties, pabūt cilvēkos vai tieši pretēji – dabā. Redzēt, apzināti elpot, atslēgties no tehnoloģijām. Saukšu to par ĪSTU komunikāciju jeb mijiedarbību ar citiem cilvēkiem vai dabu (izvēlies sev tīkamāko).

13925906_10206986767693293_1389798758979427393_o

// Ideja par šo bloga rakstu radās brīdī, kad man pašai apsīka iedvesma darīt iesāktās lietas. Ko vainot, protams, tālu nebija jāmeklē, bet šoreiz nolēmu likt mieru vaininiekiem un uzreiz ķerties pie risinājumiem. Sākot darīt to, kas man patīk (rakstīt), sajutu totālu motivācijas un iedvesmas uzrāvienu. Tas tikai atkal un atkal atgādināja, ka cilvēkam tik ļoti vajag līdzsvaru starp darbu un hobijiem! Vēl jo labāk, ja hobijs ir darbs…bet par to parunāsim nākamreiz!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s